Google Goggles - už žadné psaní, jen vyfoťte a vyhledejte

16. prosince 2009 v 22:26 | Ewka |  + PC NOVINKY
Google představuje vizuální vyhledávání, změny na Facebooku doprovází smíšené pocity a BenQ představuje novou čtečku e-knih. Vítejte ve Světě technických pokroků!

Video: Google Goggles - už žadné psaní, jen vyfoťte a vyhledejte

Google Goggles - vyhledávání pomocí obrázků pro Google Android
Dnes začínáme s velikánem jménem Google, který představil hned několik novinek. Psát dotazy pro vyhledávání na mobilním přístroji může být někdy pěkná otrava, proto minulý týden Google představil řešení - vyhledávací aplikaci Google Goggles pro Android. S touto aplikací vám stačí jen pořídit snímek a ten následně využít pro vyhledávání. Můžete si například vyfotit obal knihy a dohledat o ní další informace nebo zjistit podrobnosti o právě vyfoceném výtvarném díle. Při použití GPS navigace a kompasu vám dokonce stačí jen hledáčkem namířit na místo, o kterém se chcete dozvědět více. Google přiznává, že je projekt teprve v rané fázi, takže nemusí vždy fungovat zcela korektně a zvláště v případě běžných věcí zobrazit požadovaný výsledek. Aplikaci si lze zdarma stáhnout z Android Market.

Google Goggles

Vyhledávání v reálném času
Společnost představila i vyhledávání v reálném čase, díky kterému okamžitě vyhledáte čerstvé informace ze sítí jako Twitter, Facebook a aktuální titulky novinových článků a blogů. Celý princip funguje na nepřetržitém monitorování jedné miliardy rychle se měnících webů. Bing od Microsoftu umožňuje vyhledávání v reálném čase od října a stejným směrem se ubírá i vyhledávač Yahoo.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama